دانلود فونت یکان بخ

اگه سر و کارتون با فونت باشه شک ندارم که شما هم اسم فونت یکان بخ رو شنیدید و یا امروزه توی وب سایت های مختلفی که مرور میکنید این قلم رو مشاهده کرده اید، فونت یکان بخ ( yekanbakh ) یکی از بهترین، جذاب ترین و محبوب ترین فونت های فارسی است که از با طراحی و بهینه سازی فونت رایگان یکان خلق شده است، تا فونتی مناسب ، خوانا و روانی در محیط وب را تجربه بکنیم، امروزه استفاده از این فونت در وب سایت ها ، اپلیکیشن های موبایل و حتی در کارهای گرافیکی و… بسیار مرسوم است.

فونت یکان بخ با تلاش های شبانه روزی و خلاقیت های استاد عزیز، جناب آقای رضا بختیاری فرد ( rbakhtiarifard.ir ) طراحی شده است، جا دارد به نوبه خود از زحمات و تلاش های صورت گرفته در راستای خلق و ایجاد فونت جذابی همچون یکان باخ ، نهایت تقدیر و تشکر را به عمل آورم، جناب آقای بختیاری عزیز از شما یک دنیا ممنونیم که یک فونت خیلی زیبا و جذاب به جامعه وب ایران تقدیم کردید. امید است در آینده شاهد نمونه کارهای دیگری از شما باشیم.

خوشبختانه این وفنت زیبا از مورخه ۲۶ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ در وب سایت فونت ایران عرضه شد و قیمت بسیار پائین تری از وب سایت خود رضا بختیاری براش در نظر گرفته شده، اگر میخواستین این فونت رو از وب سایت رضا بختیاری تهیه بکنید باید برای ۸ وزن ۵۰۰ هزار تومان پرداخت میکردین اما توی فونت ایران ۲۹۸ هزار تومان هست که قیمت بسیار منطقی هست و ارزش خرید داره.

دانلود رایگان فونت یکان باخ فارسی

مزیت های فونت فارسی YekanBakh

از مهمترین ویژگی ها و مزیت های این فونت خوانایی بسیار بالای آن است که باعث شده است که بیشتر مدیران سایت ها و کسب و کارهای آنلاین از این فونت در وب سایت خود استفاده کنند، از زمان انتشار این فونت، بسیاری از سایت های حتی فونت ایران سنس خود را به یکان بخ تغییر دادند، در ادامه بیشتر با مزیت های این فونت آشنا خواهید شد.

 • وجود بیش از ۸ وزن مختلف
 • اعداد فارسی بسیار جذاب و هماهنگ با نوشته ها
 • دارای حرف و علائم نگارشی کامل و جامع
 • خوانایی بسیار بالا
 • مناسب برای استفاده در وب سایت ها، اپلیکیشن های موبایل و…
 • حروف انگلیسی اختصاصی و کاملا سازگار با نوشته های فارسی
 • پشتیبانی از زبان های متعدد از جمله فارسی ، انگلیسی ، کردی و…

بهترین فونت فارسی با خوانایی بالا برای وب سایت ها و اپلیکیشن های موبایل

معایب فونت فارسی یکان بخ

نمیشه گفت که این فونت کاملا بی نقصه، شاید یکسری کمبود ها و نقص هایی هم در قلم یکان بخ وجود داشته باشه که با اصلاح و رفع اونها و اضافه شدن یکسری امکانات به جرات میشه گفت این فونت بی نظیر ترین فونت فارسی خواهد شد.

 • پشتیبانی نکردن از وریبل فونت ها
 • پشتیبانی نکردن از حروف و علائم جایگزین
 • قیمت بسیار بالا ( این فونت حدودا ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد که به نظرم اگه با قیمت مناسب تری ارائه میشد، همه می تونستن از این فونت استفاده بکنند و لذتشو ببرن )
 • نداشتن امکان خرید مستقیم این فونت، برای خرید این فونت بایستی ایمیل بزنید به طراح و الباقی قضایا، که کمی روش سنتی هست

فونت مناسب سایت و قالب های سایت

دانلود رایگان فونت یکان باخ نسخه حرفه ای با ۸ وزن مختلف

دوست عزیزم، برای تهیه و طراحی این فونت زحمات خیلی زیادی کشیده شده است، و اگه من و شما دست به دست هم بدیم میتونیم توی کشور خودمون هم قانون کپی رایت رو فرهنگ سازی بکنیم، پس از شما میخوام با خرید این فونت از سایت رضا بختیاری فرد بصورت قانونی از طراح آن حمایت بکنید.

منیع : تصاویر و یکسری از توضیحات از وب سایت رسمی رضا بختیاری فرد و وب سایت فونت ایران برداشته شده است.