یکی از جدیدترین و بهترین فونت های فارسی منتشر شده در وب سایت فونت ایران، فونت پیکان است. فونت فارسی پیکان توسط رضا بختیاری فرد طراحی شده است، همان طراح معروف فونت یکان بخ فارسی. نسخه 1.0 فونت Peykan با 6 وزن مختلف به تازگی وب سایت Fontiran.com منتشر شده است که ما در این قصد معرفی این فونت زیبا را داریم، همچنین دانلود رایگان فونت پیکان ( دانلود آخرین نسخه قلم پیکان ) از این پست امکان پذیر است.

این فونت جذاب یک فونت بسیار رسمی و در عین حال فونتی جدی و جسور است که از خط نسخ الهام گرفته است، این فونت از وریبل فونت ها پشتیبانی میکند و با توجه به وزن های متعدد از بسیار نازگ تا بسیار ضخیم می تواند فونت بسیار مناسبی در کارهای گرافیکی و طراحی باشد. این فونت گوشه های تیز و ناگهانی دارد و به حق اسمش رو گذاشتن پیکان، چون توی زبان فارسی کلمه پیکان به معنی برنده و تیز هست.

کاربرد های فونت پیکان

از آنجایی که این فونت سبکی رمانتیک و خاصی دارد، و با توجه به ساختار و طراحی آن، برای متن های طولانی مناسب نخواهد بود، پیکان بیشتر جنبه نمایشی دارد و برای متن های نمایشی، متن های کوتاه و سرتیترها کاربرد دارد، و برای متن های رسمی ، طولانی و بلند مناسب نخواهد بود، اما این فونت هم مثل سایر فونت ها دارای نقاط قوتی هست که باعث میشه خیلی ها عاشق این فونت بشن و سعی بکنند در بیشتر طراحی های خود از این فونت استفاده کنند. در ادامه با ویژگی های این فونت بیشتر آشنا خواهید شد.

دانلود فونت پیکان

مزیت های استفاده از این فونت

فونت زیبای Peykan کلی مزیت داره که باعث میشه شما عاشقش بشید، این فونت یکی از کامل ترین فونت های فارسی است که به نظرم ارزش خرید بالایی داره، از جمله مزیت های این فونت زیر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پشتیبانی از وریبل فونت ها
  • دارای اعداد کاملا فارسی و اختصاصی
  • دارای نسخه مخصوص وب با فرمت Woff
  • دارای 6 وزن مختلف با نام های Thin, Light, Regular, Bold, Black, ExtraBlack
  • دارای فایل راهنمای استفاده از فونت
  • پشتیبانی از زبان های فارسی، اردو، کردی و انگلیسی
  • و کلی مزیت بی نظیر دیگه!

معایب

من عیب خاصی برای این فونت شاهده نکردم، البته تجربه استفاده ازش رو نداشتم و انشالله قسمت بشه ما هم از فونت پیکان استفاده بکنیم و لذتشو ببریم، اما خیلی ها معترض بودن که قیمتش کمی بالاست، که به نظرم در مقابل فونت کامل و جامعی مثل پیکان قیمت 148000 تومان تا 298000 تومان مبلغ نا چیزی باشه.

فونت پیکان