فونت نیان در عین مدرن بودن با گذشته نیز ارتباط داشته و با طراحی اصولی و جاندار توانسته است خود را در میان قلم های مدرن و زیبا و در عین حال خوانا جای دهید. وضوح و مسطح بودن فونت نیان از جمله ویژگی های این فونت زیبا بوده که باعث شده است بیشتر در تحریر های کتاب ها آموزشی و رومان و حتی در برخی موارد در مجلات نیز مورد استفاده قرار گیرد هر چند که از وزن های یزرگتر این فونت می توان برای عنوان بندی و یا حتی در تبلیغات نیز استفاده کرد اما این فونت با توجه با خوانیی فوق العاده ای که دارد و همچنین وضوح و کشیدگی های ملایم واقعا مناسب برای متون بلند و کتابی می باشد. حتی در برخی موارد از این فونت در طراحی وب سایت هایی که مطالب ارائه شده در آنها بلند و طولانی است نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

قلم نیان، بهترین فونت رسمی فارسی، دانلود فونت نیان

فونت نیان که در سال 95 با طراحی تمام حروف فارسی و عربی و کوردی و اعداد فونت کاملی بنظر می رسد در در وزن های متفاوتی  توسط خانم افسانه سالک و با همکاری آقای رضا بختیاری فرد که هر دو از  هنرمندان خوب کشورمان هستند طراحی و ارائه شده است. و با توجه به رزومه کاری این دو بزرگوار در زمینه هنر و طراحی چیزی جز این فونت زیبا و کاربردی قابل انتظار نبوده و ما نیز خسته نباشید به این دو عزیز می گوییم و امیدواریم که هرجا که هستند موفق و سلامت باشند.

قیمت فروش این فونت در سایت های ارائه دهنده صد هزار  تومان بوده که با توجه به کاربردی بودن و زیبایی طراحی واقعا ارزش این مبلغ را دارد و اگر بصورت رایگان دست شما رسیده است از شما خواهشمندیم جهت حمایت از زحمت کشان و هنرمندان نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

فونت مخصوص روزنامه، فونت مخصوص نامه های اداری