فونت سینما همانطور که از اسم این فونت مشخص است این فونت از خانواده هنرمندان سینما  می باشد و با این هنر در هم تنیده شده است. فونت سینما با طراحی هنرمندانه ای که دارد بسیار خوانا و چشم نواز بوده به طوری که میتوان گفت که تک تک این حروف نقاشی و رسم شده‌اند با اینکه در طراحی این حروف از زوایا ها و گوشه های زیادی استفاده شده اما در عین حال زمخت به نظر نرسیده و لطافت خاصی دارد. این قلم در دسته فونت درشت فارسی جای گرفته است

فونت سینما ، دانلود رایگان فونت فارسی سینما

عدم استفاده از در حروفی مانند سیم و شین و همچنین مسطح بودن و روی خط بودن این فونت باعث شده است که فونت مذکور در گروه خطوط مسطح قرار گیرد و متون تحریر شده نظم خاصی به خود می گیرد. و باعث می شود که خوانایی و همچنین سرعت خواندن بالاترین داشته باشد و شاید همین امر باعث می شود که در تیتراژ اکثر برنامه های تلویزیونی و سینمایی از این فونت استفاده شود.

فونت درشت و بولد فارسی

قلم سینما پر بوده و ما بین خطوط رسمی و دست نویس قرار میگیرد چراکه در طراحی آن برخی از حروف کاملاً به صورت رسمی بوده و برخی دیگر تلفیقی است رسمی و دست نویس و به صورت زاویه دار طراحی شده است است و می توان گفت که این امر باعث شده که این فونت در عین مدرن بودن یک نوستالژی خاصی را در خود پنهان کرده باشد.

کتاب های زیادی وجود دارد که عنوان این کتاب ها با بهره گیری از این فونت طراحی شده است به طوری که علی پزشک طراح و ارائه دهنده این فونت می فرمایند هنگامی که طراحی  جلد یک کتاب را قبول کردن با الهام است سینمایی قدیم و همچنین رویاهایی که در سنین پایین تر در سر داشته اند در سال ۸۷ اقدام به طراحی این فونت نموده اند.

قیمت یک کاربره این فونت هنرمندانه و زیبا در حدود ۱۰۰ هزار تومان بوده و با توجه به کارایی آن در طراحی خیلی است اثرهای هنری قیمت خیلی مناسبی به نظر می رسد.

فونت مخصوص تصاویر اینستاگرام