فونت میرزا بر پایه نستعلیق است که ما هر وقت صحبت از خوشنویسی میشه همواره ذهنمان معطوف می شه به خط نستعلیق و واقعا هم نستعلیق از زیبا تریم خطوط زبان فارسی می باشد. فونت میرزا که برگرفته از دست خط هنرمند معروف کشورمان میرزا غلامرضا اصفهانی است توسط آقای امیر مهدی مصلحی طراحی و ارائه شده است و تمام ریزه کاری های دست خط نستعلیق در این طراحی ریز بینانه با مهارت خاصی به اجرا در آمده است.

دانلود بهترین فونت خوشنویسی و خطاطی فارسی

فونت خطاطی فارسی - فونت میرزا

وقتی فونت های شبیه به فونت میرزا را مشاهده می کنیم و متونی که با آن به تحریر درآمده اند را می بینیم ناخود آگاهانه به یا برگه های روغنی خوشنویسی که در گفتار عامیانه ابروباد نیز گفته می شد میافتیم و این که این دو هنر زیبا کنار هم چگونه اصلالت یک هنر ناب ایرانی را به تصویر می کشد. و وقتی به آن خیره می شوی با تمام ناملایمتی ها و گرفتاری ها و مشکلات به خود و کشور خود می بالی و در دل خود فریاد می زنی زنده باد ایران و ایرانی. ممنون آقای امیر مهدی مصلحی که با طراحی این چنین فونتی با چنین مهارتی توانستی حس اصالت و بالندگی را به دل هر ایرانی بافکندی.

فونت میرزا رایگان

اگر بخواهیم برای فونت خوشنویسی میرزا کاربرد بگویم باید گفت که همیشه همه جا و همه وقت می توان از آن بهره گرفت و واقعا من زمینه ای سراغ ندارم که نشود با این فونت زیبا و کاربردی در آن اثری خلق کرد که شایسته نباشد. در واقع هرجا سخن از ایران و ایرانی هست و هرجا سخن از فرهنگ و هنر ایران است و هرجا سخن از تولید ایران است می توان با این فونت زیبا افتخار خود را ثبت نمود. باز هم می گویم زنده باد ایران و ایرانی واقعی.

از این فونت می توان در لوگو تایپ ها و در بنر های تبلیغاتی و همچنین در متون هنری و دیوان ها و کتاب های شعر و تابلو فرش ها و… استفاده کرد. فونت خطاطی میرزا رایگان نیست و برای استفاده از اون حتما بایستی نرم افزار قلم برتر از مجموعه مریم سافت رو هم داشته باشید و به تنهایی امکان استفاده مستقیم در برنامه های گرافیکی همچون فتوشاپ رو نداره!

فونت خوشنویسی برای کامپیوتر و ویندوز