دانلود رایگان فونت لاله زار

با پیشرفت صنعت چاپ و مدرنه شدن آن فونت های متعدد و گوناگونی به وجود آمدند. با به وجود آمدن فونت های متعدد و گوناگون انتخاب فونت نیز برای مردم سخت شد ، هدف من در این مقاله آشنایی کاربران با کاربردها و ویژگی ها فونت لاله زار می باشد. یکی از فونت های رایج و پرکاربرد در زندگی روز مره ی هر شخصی لاله زار می باشد. بی شک نوستالرژی سینمای ایران در سال های ۱۳۴۰ تا ۱۳۵۰ فونت لاله زار می باشد که اهل سینما به آن علاقه ی خاصی نیز نشان می داده اند. قلمی که امروزه در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام متن های زیادی را با این قلم مشاهده میکنید.

Free_dl.ir

این فونت سه زبان فارسی، اردو و عربی را پشتیبانی می کند و در پایه ی خط نسخ قرار دارد. این فونت برای کلمات و عبارات کوتاه طراحی شده است و بیشتر مناسب برای موضوعات تجاری می باشد.

البته طراحان گرافیک نیز از این فونت غافل نمانده و برای سر تیتر پوستر از آن استفاده می کنند و معتقدند که این فونت به دلیل سادگی، جذابیت و خوانایی بالایی که دارد با مردم رابطه ی دوستانه و گرمی ایجاد می کند.

ولی مسئله ی جالب توجه اینجاست که لاله زار با سرمایه گذاری شرکت آمریکایی گوگل ( فونت لاله زار یکی از رایج ترین انواع تایپ فیس در زبان لاتین است برای همین کشور آمریکا سرمایه ی لازم را فراهم کرد.) و با طراحی آقای برنا ایزد پناهی ( طراح تایپ فیس و پژوهش گر ساکن لندن است.) در سال ۱۳۹۴ به صورت رایگان و آزاد منتشر شد و این بی توجهی کشورهای عربی و فارسی زبان را به فونت لاله زار نشان می دهد که بسی جای تاسف نیز دارد.

ویژگی و مزیت های قلم لاله زار

  • طراحی ساده و زیبا
  • انتشار رایگان و آزاد
  • مناسب برای طرح های گرافیکی
  • پشتیبانی حروف فارسی ، اردو و عربی
  • دارای اعداد فارسی
  • مناسب برای موضوعات تجاری

دانلود رایگان فونت لاله زار

این فونت یکی از فونت های رایگان و بسیار جذاب و زیبای فارسی است که توسط جناب آقای برنا ایزد پناه طراحی شده است. که سالیان سال توسط طراحان مورد استفاده قرار میگرفت، امروزه استفاده از این فونت نیز بسیار رایج است، جا داره از جناب ایزد پناه عزیز تقدیر و تشکر ویژه ای داشته باشیم، هم اکنون می توانید این فونت را از سایت ما بصورت رایگان دانلود کنید.