با پیشرفت صنعت چاپ و مدرنه شدن آن فونت های متعدد و گوناگونی به وجود آمدند. با به وجود آمدن فونت های متعدد و گوناگون انتخاب فونت نیز برای مردم سخت شد ، هدف من در این مقاله آشنایی کاربران با کاربردها و ویژگی ها فونت لاله زار می باشد. یکی از فونت های رایج و پرکاربرد در زندگی روز مره ی هر شخصی لاله زار می باشد. بی شک نوستالرژی سینمای ایران در سال های 1340 تا 1350 فونت لاله زار می باشد که اهل سینما به آن علاقه ی خاصی نیز نشان می داده اند. قلمی که امروزه در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام متن های زیادی را با این قلم مشاهده میکنید.

Free_dl.ir

این فونت سه زبان فارسی، اردو و عربی را پشتیبانی می کند و در پایه ی خط نسخ قرار دارد. این فونت برای کلمات و عبارات کوتاه طراحی شده است و بیشتر مناسب برای موضوعات تجاری می باشد.

البته طراحان گرافیک نیز از این فونت غافل نمانده و برای سر تیتر پوستر از آن استفاده می کنند و معتقدند که این فونت به دلیل سادگی، جذابیت و خوانایی بالایی که دارد با مردم رابطه ی دوستانه و گرمی ایجاد می کند.

ولی مسئله ی جالب توجه اینجاست که لاله زار با سرمایه گذاری شرکت آمریکایی گوگل ( فونت لاله زار یکی از رایج ترین انواع تایپ فیس در زبان لاتین است برای همین کشور آمریکا سرمایه ی لازم را فراهم کرد.) و با طراحی آقای برنا ایزد پناهی ( طراح تایپ فیس و پژوهش گر ساکن لندن است.) در سال ۱۳۹۴ به صورت رایگان و آزاد منتشر شد و این بی توجهی کشورهای عربی و فارسی زبان را به فونت لاله زار نشان می دهد که بسی جای تاسف نیز دارد.

ویژگی و مزیت های قلم لاله زار

  • طراحی ساده و زیبا
  • انتشار رایگان و آزاد
  • مناسب برای طرح های گرافیکی
  • پشتیبانی حروف فارسی ، اردو و عربی
  • دارای اعداد فارسی
  • مناسب برای موضوعات تجاری