در این پست میخواهیم در مورد فونت خط ریحان با شما صحبت کنیم فونتی که توسط هنرمند کشورمان آقای حسن ملایمی در سال ۶۲ طراحی شده و سپس عکس خانم مهندس زهره زیارتی طراحی های آقای حسن ملایمی به اجرا درآمده بعد از آن خوان و سطوح گروه نرم افزاری مریم ارائه شده است.

فونت خوشنویسی و خطاطی فارسی ریحان

فونت ریحان از جمله خوشنویسی و خوش نگاری محسوب می شود به طوری که می شود با استفاده از این فونت زیبا و هنرمندانه به خلق آثار خوشنویسی و تابلو نویسی پرداخت با طراحی های انجام شده فونت ریحان دارای تنوع و ترکیب های فراوانی است که طراح را برامی دارد که آثار زیبا و متفاوتی را که برگرفته از ذهن خلاق خود است با استفاده از این فونت به ثبت برساند.

با توجه به اشتراک گذاری های کامل وزیبایی که در طراحی خود ریحان در نظر گرفته شده است تحریر متون عربی با تمامی اعراب آن امکان پذیر بود و متون تحلیل شده عربی بسیار زیبا و چشم نواز می باشد به طوری که کار های قرآنی دعاها که به صورت تابلو ردیابی رقیه کار شده‌اند. بسیار خوانا و همچنین بسیار زیبا هستند.

فونت ریحان، بهترین فونت خطاطی و خوشنویسی فارسی

فونت ریحان رایگان

در طراحی این فونت زیبا از حروف پرتابی استفاده شده به طوری که عکس حروف آخر هر کلمه در صورت امکان میتواند به صورت پرتابی نوشته شود و با توجه به این امکان فونت ریحان تابلو نویسی های تحریک شده با این فون بسیار چشم نواز بود پربیننده زود به خود می کند به طوری که احساس می شود علاوه بر تحریر طراحی نیز صورت گرفته است.

بانک بیشتر کاربرها به عنوان فونت عربی یاد میکنند و واقعاً هم متون تحریر شده عربی با این فونت بسیار زیبا و چشم نواز اما به شخصه معتقد هستم که دل نوشته ها و بیتهای تحریر شده با این فونت دلنشین بسیار زیباتر و به یاد ماندنی تر هستند.

قیمت یک کاربر این فونت کامل و زیبا در حدود ۱۰۰ هزار تومان بوده که به نظر بنده قیمتی پایین تر از ارزش واقعی آن دارد.

بهترین فونت خطاطی فارسی